Kontakta oss

Kontakt

Kontakt skolledning
Rektor Ulrika Pettersson
08-606 8847
ulrika.pettersson@haninge.se

Biträdande rektor 7-9 Pernilla Schoultze Barrientos
08-606 8825
pernilla.barrientos@haninge.se

Biträdande rektor F-6 och fritids Anneli Molander
08-606 8810
anneli.molander@haninge.se

Biträdande rektor, grundsär-, träningssärskolan och lärstudio Anna Vardiero
08- 606 7932
anna.vardiero@haninge.se

Indendent Robert Elliot
08-606 8841
robert.elliot@haninge.se

Kontakt skolhälsa
Kurator Anna Vardiero
08- 606 7932
anna.vardiero@haninge.se

Skolsköterska Maud Barkelius
08-606 8859
maud.barkelius@haninge.se

Socialpedagog åk 7-9 Sunita Långström
08-606 8695
sunita.langstrom@haninge.se

Studie och yrkesvägledare Therese Laveryd
08-606 7353
therese.laveryd@haninge.se

Kontakt fritidshem/lågstadiet
Nyckelpigan - Förskoleklass 08-606 4495/070-606 18 78
Fjärilen(öppning och stänging)–Årskurs 1 08-606 7124/070-606 04 68
Humlan - Årskurs 2 08-606 7126/070- 606 14 65
Solstrålen – Årskurs 3 08-606 7501/070- 441 38 63

Grunden - Träningssärskolan 070-532 54 82

Lärstudio
LA 08-606 7935
LB 08-606 7556
LC 08-606 8581
LD 08-606 8508

Kontakt arbetslag 4-9
Arbetslag 7 08-606 7933
Arbetslag 8 08-606 8850
Arbetslag 9 08-606 8858

Kökschef
Daniel Elf
08-606 8856
073-8105271
daniel.elf@haninge.se

Övriga frågor

Vill du ha kontakt med elevvårdare angående sjukanmälan ring 08-6067934.

Du hittar skolans personal på Schoolsoft.

För allmänna frågor och hjälp med Schoolsoft kontakta:
Skolassistent Gisela Lindewall
08 606 8840
gisela.lindewall@haninge.se

Sjuk- och frånvaroanmälan

Vid sjukdom ber vi er att anmäla detta via Schoolsoft.

Sjuk- och frånvaroanmälan (Schoolsoft - login krävs)

Ansökan om ledighet

Vid ansökan om ledighet ber vi er fylla i dokumentet nedan och lämna det till klasslärare/mentor.

Ladda ned blankett för ledighetsansökan

Kontakt för den här sidan: vendelsomalmsskolan@haninge.se

Senast uppdaterad: 11 september 2018